14.07.2017 | Redakce

SOUHRN 2. DNE: Vypjaté souboje, hodně branek a zahajovací ceremoniál

Ve čtvrtek se mistrovství Evropy naplno rozjelo už v osm hodin ráno. Na programu bylo celkem deset zápasů, nechyběl ani zahajovací ceremoniál. Během celého dne se do hry dostaly všechny týmy, některé hrály dokonce dvakrát. Největší náboj měl souboj juniorů dvou velkých rivalů z Itálie a Francie. Šťastnější nakonec byli Italové, kteří obhájce loňského titulu přetlačili 2:1.

 
 
 

V prvním utkání čtvrtečního programu na sebe narazili junioři Velké Británie a Švédska. Přestože jako první skórovali Britové, z výhry se nakonec radovali reprezentanti severské země. Následoval souboj Lotyšek s Italkami, ve kterém se dařilo mnohem více hráčkám z Apeninského poloostrova.

Před jedenáctou se na hrací plochu dostaly i Češky. Ty nepustily Švédky do žádných nebezpečných zakončení a v klidu dokráčely pro tři body.

Zřejmě nejzajímavějším duelem celého dne byla bitva mezi Francií a Itálií. Utkání se skvělou diváckou kulisou bylo dlouho vyrovnané, ve druhé polovině však těsný náskok získali Italové a i přes velkou snahu Francouzů vedení udrželi.

Hned následující střetnutí mezi Švédy a Švýcary směřovalo do prodloužení, jenže v poslední vteřině základní části si tři body do tabulky zajistili Seveřané.

V podvečer se pak uskutečnil zahajovací ceremoniál, během kterého se na hrací ploše sešli všichni hráči i všechny hráčky. Po zaznění české hymny následně prohlásil prezident FIRS turnaj za zahájený.

Na závěr celého dne si zahrály obě české reprezentace. Čeští mladíci si s přehledem poradili s Brity, ženy slavily výhru nad Italkami.

Výsledky 2. hracího dne:

Junioři:

Velká Británie – Švédsko 1:4

Francie – Itálie 1:2

Švédsko – Švýcarsko 2:1

Česká republika – Velká Británie 13:0

Ženy:

Lotyško – Itálie 0:5

Česká republika – Švédsko 6:0

Francie – Švýcarsko 4:0

Lotyšsko – Švédsko 0:2

Finsko – Francie 1:2p

Itálie – Česká republika 1:6

 
Facebook
Partneři

Hlavní partneři

Mediální partneři


 
 
 
Fotografie